En Sıcak Konular

Vatandaş ÖTV indiriminin son ayında beyaz eşyaya koştu

20 Ekim 2017 13:21 tsi
Vatandaş ÖTV indiriminin son ayında beyaz eşyaya koştu Beyaz eşyada iç satışlar ÖTV indiriminin son ayı olan eylülde yüzde 21 artarak 863 bin adet olarak gerçekleşti. Ağustos ayında 720 bin adet ile rekor kıran satışlar, bu rekoru da tazelemiş oldu. İlk 6 ayda yapılan beyaz eşya satış adedi ise 6 milyondan fa

Vatandaş ÖTV indiriminin son ayında beyaz eşyaya koştu

Dünya 

Beyaz eşyada iç satışlar ÖTV indiriminin son ayı olan eylülde yüzde 21 artarak 863 bin adet olarak gerçekleşti. Ağustos ayında 720 bin adet ile rekor kıran satışlar, bu rekoru da tazelemiş oldu. İlk 6 ayda yapılan beyaz eşya satış adedi ise 6 milyondan fazla.

Beyaz eşyada ÖTV'nin şubat ayında yüzde 8'e indirilmesi satışlarda sonuç verdi. Şubat-eylül döneminde uygulanan teşvik sayesinde ilk 9 ayda satışlar yüzde 23 artışla 6 milyonu geçti. En yüksek satış adedi ise teşvikin sonlanacağı eylül ayında yakalandı. 

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği'nin (TÜRKBESD) altı ana ürünü baz alarak açıkladığı verilere göre, beyaz eşyada iç satışlar eylülde yüzde 21 artışla 863 bin 48 adet oldu.

Satışlar ocak-eylül döneminde ise yüzde 23 artışla 6 milyon 94 bin adet olarak gerçekleşti.

Beyaz eşyada yüzde 6.7 olarak uygulanan ÖTV, şubatta üç ay için sıfırlanmış; ÖTV teşviki daha sonra eylül sonuna kadar uzatılmıştı.

Beyaz eşya ihracatı ise eylülde yüzde 18 artışla 1 milyon 84 bin adet olurken, ocak-eylülde yüzde 6 artışla 14 milyon 900 bin adet olarak kaydedildi.

Ağustos ayında rekor kırılmıştı

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Güler, beyaz eşyada ağustos ayında 720 bin adet satış yapıldığını ve bunun tüm zamanların rekoru olduğunu söylemişti. 

Bu açıklamaya göre eylül ayı satışları yeni bir rekora işaret ediyor. Bu haber 362 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">22823 µs </span>