En Sıcak Konular

Türkiye lojistikte yabancıların ilgisini çekiyor

14 Kasım 2017 11:47 tsi
Türkiye lojistikte yabancıların ilgisini çekiyor Münih Fuarcılık'ın Genel Müdür Yardımcısı Gerritzen, "Türkiye, lojistik sektöründe uluslararası oyuncular için çok ilgi çeken bir pazar" dedi.

Türkiye lojistikte yabancıların ilgisini çekiyor

Dünya 

Münih Fuarcılık'ın Genel Müdür Yardımcısı Gerritzen, "Türkiye, lojistik sektöründe uluslararası oyuncular için çok ilgi çeken bir pazar" dedi.

Almanya'nın köklü fuarcılık şirketi Münih Fuarcılık'ın (Messe München) Genel Müdür Yardımcısı Gerhard Gerritzen, Türkiye’nin lojistik sektöründeki önemi ve 15-17 Kasım'da İstanbul’da düzenlenecek 11. Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (Logitrans) Fuarı’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin, sadece kendi içinde mallarının A noktasından B noktasına taşındığı kapalı bir lojistik pazarı olmadığını, aynı zamanda uluslararası şirketler için de bir köprü olduğunu belirten Gerritzen, Türkiye’nin stratejik olarak iyi bir yerde bulunduğuna işaret etti.

Türkiye'nin, Avrupa’ya ve Avrupa’dan başka yerlere malların taşınması için önemli bir aktarma merkezi olduğunu vurgulayan Gerritzen, birçok tekstil ve otomobil şirketinin üretim fabrikalarının bu ülkede bulunduğunu, burada üretilen malların başka pazarlara taşınması gerektiğini söyledi.

Tüm bunların lojistik alanında Türkiye’yi cazip kıldığını ifade eden Gerritzen, "Türkiye, lojistik sektöründe uluslararası oyuncular için çok ilgi çeken bir pazar." dedi.

"Lojistik sektörü Türkiye’de iyi bir gelişme sağladı"

Gerritzen, lojistik sektöründe Türkiye’de önemli şirketler bulunduğunu, bunların uluslararası alanda ağlar kurduğunu, ciddi büyüme gerçekleştirdiğini ve uluslararası alanda rekabet edebileceğini belirterek, lojistik sektörünün Türkiye’de iyi bir gelişme sağladığını kaydetti.

Uluslararası şirketlerin doğrudan Türkiye'de iş bağlantıları kurmak veya Türk şirketleriyle ortaklık yapmak istediğini ifade eden Gerritzen, "Türkiye'yi önemli bir pazar gören ve orada yatırım yapmak isteyen şirketler var. Ekonomi genellikle siyasetçilerden daha uzun vadeli bakıyor." diye konuştu.

İpek Yolu Projesi ve havayolu bağlantılarına dikkat çekti

Türkiye’de önemli rol oynayan bir başka konunun da altyapının iyileştirilmesi olduğunu vurgulayan Gerritzen, İpek Yolu Projesi kapsamında yapılacak ulaşım alanındaki bağlantılar ve hava taşımacılığına dikkati çekti.

Gerritzen, İstanbul'da yapılan aktarmalarla dünyanın her tarafına ulaşılabileceğini, bunun hem kargo hem de sivil havacılık için geçerli olduğunu belirterek, "Türkler, hem Körfez ülkeleri hem de Avrupa kıtasındaki hava yolu şirketleri için çok ciddiye alınacak rakiptir. Lufthansa ve diğerleri tarafından da böyle görülüyor." şeklinde konuştu.

Logitrans Fuarı'nda lojistik sektöründeki oyuncuları bir araya getireceklerini ifade eden Gerritzen, 24 ülkeden 150 firmanın fuara katılacağını bildirdi.

Fuarda tüm sektörü ilgilendiren Endüstri 4.0 ve İpek Yolu ağırlıklı olmak üzere çeşitli konularda konferanslar olacağını belirten Gerritzen, fuara 13 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini kaydetti.Bu haber 207 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">39853 µs </span>