En Sıcak Konular

Piyasalar haftaya sakin başladı

20 Kasım 2017 10:36 tsi
Piyasalar haftaya sakin başladı Borsa İstanbul 100 endeksi açılışta 160 puanlık artış kaydederken, dolar kuru sabah ilk işlemlerde 3.87 civarında bulunuyor.

Piyasalar haftaya sakin başladı

Dünya 

Borsa İstanbul 100 endeksi açılışta 160 puanlık artış kaydederken, dolar kuru sabah ilk işlemlerde 3.87 civarında bulunuyor.

Borsa İstanbul (BİST) 100 endeksi, haftaya 158 puan artışla 106.399 puandan güne başladı. Açılış itibariyle hisse senetleri ortalama yüzde 0,15 oranında değer kazandın.

Geçen hafta boyunca pay piyasalarında düşüş, döviz kurlarında ise yükselişlerin etkili olmuş, Cuma günü BIST 100 endeksi, yüzde 0,69 değer kaybederek 106.239 puana gerilerken, dolar/TL de haftayı 3,8745'ten tamamlamıştı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) Türk Lirası uzlaşmalı döviz satım ihalelerine bugün itibarıyla başlayacağı ve yıl sonuna kadar en fazla 3 milyar dolarlık işlem gerçekleştirileceğini duyurmasının ardından dolar/TL yeni haftaya düşüşle başladı. Asya piyasalarında 3,8472'yi gören dolar/TL, bankalararası piyasanın açılışında 3,8680 seviyesinde dengelendi.

Analistler, yeni haftanın ilk işlem gününde veri takviminin zayıf olduğunu belirterek, dünya genelindeki siyasi gelişmeler ve buna bağlı olarak küresel risk iştahının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade etti.

Teknik açıdan dolar/TL'de 3,8500 ve 3,8250 seviyelerinin destek konumunda olduğunu aktaran analistler, BIST 100 endeksinde ise 105.500 desteğinin öne çıktığını kaydetti.
Bu haber 295 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">23554 µs </span>