En Sıcak Konular

Dolar/TL 3.85 seviyesinde

6 Aralık 2017 14:14 tsi
Dolar/TL 3.85 seviyesinde Faiz artışına yönelik beklentilerin güçlenmesiyle Türk Lirası iki gündür dolar karşısında daha iyi performans sergiliyor. Haftaya 3.94 seviyesinden başlayan dolar/TL 3.84'lere kadar geriledi.

Dolar/TL 3.85 seviyesinde

Dünya 

Faiz artışına yönelik beklentilerin güçlenmesiyle Türk Lirası iki gündür dolar karşısında daha iyi performans sergiliyor. Haftaya 3.94 seviyesinden başlayan dolar/TL 3.84'lere kadar geriledi.

Haftaya 3.94 seviyesinden başlayan dolar/TL, kasım ayı enflasyon verisi sonrası Merkez Bankası'nın faiz artışına gideceği beklentisinin güçlenmesiyle düşüşe geçti.

Önceki gün 3.90'ın altına inen kur, dün gün içerisinde 3.84 seviyelerine kadar geriledi. Böylece dolar/TL'de bir günde 10 kuruş düşüş yaşandı. 

Hızlı geri çekilmenin ardından öğleden sonra bir miktar toparlanan dolar/TL gün sonuna doğru 3.87 seviyelerinde dengelendi. Dolar kuru bugüne ise 3.85 seviyesinden başladı.

Kur saat 13.50'de 3.8565 seviyesinde yer aldı. Aynı dakikalarda euro/TL 4.5605 ve sterlin/TL 5.1585'den işlem gördü.

TL daha iyi performans göstermeye başladı

Uzmanlar, TCMB'nin 14 Aralık'taki toplantısında GLP faizinde 100 baz puanlık artışa gitmesini beklediklerini, piyasanın bunu fiyatladığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasına yönelik bir talebi olmadığını açıklaması ve ABD'de devam eden Reza Zarrab davasına yönelik ilk şokun atlatılmasıyla da TL daha iyi performans göstermeye başladı.

Öte yandan piyasalarda Kudüs ile ilgili gelişmelerin İsrail-Türkiye ilişkileri başta olmak üzere bölgede neden olabileceği riskler yakından izleniyor.
Bu haber 251 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">14867 µs </span>