En Sıcak Konular

Euro Bölgesi için para havuzu önerisi

6 Aralık 2017 16:24 tsi
Euro Bölgesi için para havuzu önerisi AB Komisyonu, Euro Bölgesi'ne katılmak isteyen AB ülkelerinin çabalarını desteklemek üzere para havuzu kurulması önerisinde bulundu.

Euro Bölgesi için para havuzu önerisi

Dünya 

AB Komisyonu, Euro Bölgesi'ne katılmak isteyen AB ülkelerinin çabalarını desteklemek üzere para havuzu kurulması önerisinde bulundu.

AB Komisyonu, 15 Aralık'ta yapılacak AB liderler zirvesi için hazırladığı öneri paketinde, tüm AB'nin ortak para çevresinde birleşmesini amaçlayan teklifler ortaya koydu.

Bu kapsamda komisyon, Euro Bölgesi ülkelerinin ekonomik krizler ile başa çıkmalarına yardım etmek, yatırımların desteklenmesi ve parasal birliği katılacak ülkelerin yapısal reformları için mali teşvik vermek üzere bir Euro Bölgesi para havuzu oluşturulmasını önerdi.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, "Sunulan tedbirler üye ülkelerin ekonomilerini daha dirençli ve istikrarlı yapmalarını destekleyecek ve kriz yönetim kapasitemizi güçlendirecek. Zenginleşmek için Euro Bölgesi'nin açık ve kapsayıcı olması gerekli. Parasal birliğe katılmak isteyen AB ülkelerinin çabalarını tüm kaynaklarımız ile desteklemeliyiz" diye konuştu.

Komisyon tarafından hazırlana öneri paketinde, ESM'nin Avrupa Parlamentosu tarafından denetlenecek bir AB kurumuna dönüştürülmesi, bir Avrupa Ekonomi ve Maliye Bakanı pozisyonu oluşturulması da var.Bu haber 254 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">10867 µs </span>