En Sıcak Konular

Emirates NBD, Denizbank için kolları sıvadı

13 Mart 2018 09:31 tsi
Emirates NBD, Denizbank için kolları sıvadı Denizbank'ın alımı için Rus Sberbank ile görüşen Emirates NBD, yurt dışı ortaklık sınırını genişletmek için çalışma başlattı.

Emirates NBD, Denizbank için kolları sıvadı

Dünya 

Denizbank'ın alımı için Rus Sberbank ile görüşen Emirates NBD, yurt dışı ortaklık sınırını genişletmek için çalışma başlattı.

Denizbank'ın alımı için Rus Sberbank ile görüştüğünü açıklayan Körfez Bölgesi’nin en büyük finans kuruluşlarından Emirates NBD’de yeni bir değişim yaşanıyor. Dubai merkezli banka, yurt dışı ortaklık sınırını genişletmek için bir çalışma başlattı. Yurt dışı ortaklık oranını yüzde 5’ten yüzde 20’ye çıkarmak için çalışma yapan Emirates NBD, hissedarlarına bu konuda teklifte bulunacak. Birleşik Arap Emirlikleri devlet ajansı WAM, bankanın Dubai Hükümeti için önemine dikkat çekerken, özellikle petrol dışı gelirlerdeki payının giderek güçlendiğini vurguluyor. Körfez medyasında yer alan haberlere göre bankada yapılan değişim çalışmasının asıl sebebi ise Mart ayında teklif verilmesi beklenen Denizbank’ın alımı olarak gösteriliyor.

Sermayesini de artırıyor

Ayrıca banka sermaye yapısını da değiştirecek. Yapılacak değişimin 7.3 milyar dirhem yani yaklaşık 2 milyar dolarlık sermaye artışı olacağını ifade ediliyor. Her iki operasyonun Denizbank'a talip olmak için güçlü bir sinyal olarak olduğu da vurgulanıyor.

Hatırlanacağı gibi Dünya Gazetesi, 17 Ocak 2018’de Emirates NBD’nin yurtdışı büyüme çalışması bağlamında Suudi Arabistan ve Mısır’da var olan operasyonlarını artıracağını, Türkiye’ye de gireceğini yazmıştı. 7 binden fazla çalışanı var. Varlıkları 121 milyar doları aşan bankanın geliri ise 5.5 milyar dolar olan banka Dünya’nın haberinin ardından 30 Ocak’ta Denizbank ile görüştüğünü açıkladı. Ardından Denizbank’ın sahibi Rus Sberbank’ın CEO’su herman Gref, 13 Şubat’taki açıklamasında DenizBank için çok iyi bir teklif aldıklarını açıklamıştı. Dubai Hükümeti’nin kurduğu bankanın yönetim kurulu başkanı şu andaki emirin amcası olan Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum.Bu haber 255 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">48260 µs </span>