En Sıcak Konular

DMO'nun elektronik satışları hız kazandı

16 Nisan 2018 11:32 tsi
DMO'nun elektronik satışları hız kazandı DMO'nun elektronik satışları hız kazandı

DMO'nun elektronik satışları hız kazandı

Dünya 

DMO'nun geçen yılki elektronik satışları bir önceki yıla göre yüzde 19 artışla 1,4 milyar liraya çıktı.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılayan Devlet Malzeme Ofisi (DMO) geçen yıl yaklaşık 6 bin 500 müşterisine bin 299 tedarikçisinden satın aldığı 26 bin 180 ürün çeşidiyle hizmet verdi. Ofisin geçen yılki satış tutarı 3,9 milyar lira olarak gerçekleşti.

Doğrudan temin ve istisna kapsamındaki alımlar hariç geçen yıl yapılan kamu mal alımlarının toplamının 30,1 milyar lira olduğu dikkate alındığında DMO'nun kamu alımları içindeki payı yüzde 13'ü buldu.

Protokol kapsamındaki toplam satışlarının yüzde 51,6'sını katalog satışlarıyla gerçekleştiren DMO, katalog ve stok ürünlerini elektronik ortam üzerinden de satışa sundu.

Bu kapsamda geçen yıl taşıt ve iş makineleri hariç katalog ve stok satışlarının yaklaşık yüzde 87'sini elektronik satış olarak gerçekleştiren DMO'nun, e-satış tutarı bir önceki yıla kıyasla yüzde 19 artışla 1 milyar 421 milyon 875 bin liraya ulaştı. Kurumun e-satış tutarı 2016 yılında 1 milyar 193 milyon 760 bin lira düzeyindeydi.

"e-ihale" dönemi başladı

Katalog kapsamında verilen doğrudan sipariş limitinin düşürülmesi ve bu limitin üzerindeki taleplerin belli istekliler arasında e-ihale yapmak suretiyle karşılanmasına yönelik çalışmalarda da son aşamaya gelindi.

Kamu alımlarında hızlı, verimli, şeffaf ve sürdürülebilir tedarik hizmeti sunmak amacıyla 2 Nisan'da e-ihale dönemini başlatan DMO, bu yöntemle kamu alımlarında rekabet ortamı geliştirilmesini, kaynakların daha etkin, ekonomik ve verimli kullanılmasını hedefliyor. DMO, bu yıl sonuna kadar tüm sektörlerde katalog ürünlerinin e-ihale yöntemiyle teminini amaçlıyor.Bu haber 144 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">43380 µs </span>