En Sıcak Konular

Geriye dönük teşvik'te süre daralıyor

17 Mayıs 2018 16:49 tsi
Geriye dönük teşvik'te süre daralıyor İşverenlerin geriye dönük 6 aylık teşviklerini alabilmeleri için 31 Mayıs'a kadar başvuruda bulunması gerek.

Geriye dönük teşvik'te süre daralıyor

Son yıllarda reel sektöre sağlanan teşvikler ekonominin gündeminden düşmüyor. Buna rağmen çok sayıda şirket teşvikten haberdar olmuyor ya da son başvuru tarihini kaçırıyor. Bu nedenle şubat ayında 'geriye dönük teşvik ödemesi' düzenlemesi hayata geçirildi.

Bu düzenleme ile işverene geriye dönük 6 ay boyunca almadığı teşvikleri alabilmesi ya da teşvik değişikliğinde bulunabilmesi hakkı tanındı.

1 Nisan tarihi ile başvuruların kabul edildiği uygulamada son başvuru süresi 31 Mayıs... Başvurular Sosyal Güvenlik Kurumu'na yapılıyor. Bu tarihe kadar başvuru yapmayan işverenlerin teşvik hakkı yanacak.

"Muhasebeciler işin kolayına kaçmış"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önceki ay yaptığı açıklamada, devletin iş dünyasına sağladığı birçok teşviğin yeterince bilinmediğini dile getirmiş, geçmişe yönelik istihdam teşviklerinin alınması çağrısında bulunmuştu. Hisarcıklıoğlu, "Hepimiz teşviki isteriz ama muhasebeciler, muhasebe müdürleri işin kolayına kaçmış, geçmişte nasılsa öyle ödüyorlar. Halbuki bir sürü teşvikimiz var. Türkiye’nin en kurumsal firmasının alacağı çıktı. Benim kendi şirketimin de alacağı çıktı, açık söyleyeyim. Tüm patronları ikaz ediyorum. Geçmişe yönelik istihdam teşviklerinden faydalanmak için mayıs sonuna kadar müracaat ettiniz ettiniz. Etmezseniz hakkınız yanıyor" şeklinde konuştu.Bu haber 290 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">25907 µs </span>