En Sıcak Konular

Hazine, etap etap euro tahvil satacak

12 Eylül 2018 10:57 tsi
Hazine, etap etap euro tahvil satacak Hazine sadece yerli ve yabancı bireysel yatırımcılara satılmak üzere 12 Eylül–12 Ekim arasında etaplar halinde euro cinsi devlet tahvili ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

Hazine, etap etap euro tahvil satacak

DÜNYA 

Hazine sadece yerli ve yabancı bireysel yatırımcılara satılmak üzere 12 Eylül–12 Ekim arasında etaplar halinde euro cinsi devlet tahvili ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

Hazine'den yapılan yazılı açıklamada yurtiçi ve yurtdışında yaşayan vatandaşlardan gelen talep üzerine, yatırımcılara sunulan finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla 12 Eylül–12 Ekim tarihleri arasında beş hafta boyunca etaplar halinde euro cinsi devlet tahvili ve kira sertifikası ihracının talep toplama yöntemi ile gerçekleştirileceği duyuruldu.

Buna göre vadesi 364 gün olacak olan tahvil ve kira sertifikalarının kupon/kira dönemi 6 ay, kupon/kira oranı yüzde 1, yıllık getiri oranı ise yüzde 2 olacak.

Açıklamada tahvil ve kira sertifikalarının sadece yerli ve yabancı bireysel yatırımcılara satılacağı, söz konusu senetler için etaplar halinde yapılacak talep toplama işlemleri ve senetlerin ihracı ile itfasının Ziraat Bankası şubeleri ve internet bankacılığı kanalı ile gerçekleştirileceği belirtildi.

Senetler, ilgili etaba ilişkin talep toplama dönemini takip eden hafta Çarşamba günleri yatırımcıların hesaplarına aktarılacak.

Senetler söz konusu tarihler arasında satışa sunulacak ve belirli miktarda satış yapılması durumunda, bir önceki gün Bakanlık tarafından ilan edilmek üzere sonraki günlerde satış yapılmayabilecek.

Açıklamaya göre 1,000 euro ve katları şeklinde ihraç edilecek, yatırımcılar tarafından vadesinden önce işlemiş faiz/kira getirisi üzerinden 1,000 euro ve katları olacak şekilde sadece Ziraat Bankası'na satılabilecek.


Bu haber 225 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1,644,394 µs