En Sıcak Konular

Türkiye’nin ‘teknoloji üretenleri’ buluşuyor

20 Eylül 2018 10:11 tsi
Türkiye’nin ‘teknoloji üretenleri’ buluşuyor Bugün başlayacak olan Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul, 23 Eylül tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin ‘teknoloji üretenleri’ buluşuyor

DÜNYA 

Bugün başlayacak olan Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul, 23 Eylül tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefiyle yola çıkan Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul, bugün başlıyor. TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, 23 Eylül tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı’nda yapılacak.

Festival, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı Başkanı ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile birlikte millî teknoloji hamlesinde önemli rol oynayan paydaş kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla kapılarını açacak.

TEKNOFEST İstanbul’un açılışında gerçekleştirilecek yarışta farklı özelliklerdeki 7 araç yer alacak. Dünyanın en hızlı araçları olarak kabul edilen Red Bull Racing Formula 1 arabası, Kenan Sofuoğlu’nun kullanacağı Kawasaki H2R, Tesla P100 DL, Red Bull sporcusu Türkiye ralli şampiyonu Yağız Avcı’nın kullanacağı Lotus Evora 430 GT, Avrupa Şampiyonu Red Bull sporcusu motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu’nun kullanacağı Aston Martin The New Vantage, Solotürk F16 uçağı ve özel jet Challenger 605 ilk kez bir arada yarışacak.

TEKNOFEST İstanbul, havacılık şovları, uçak sergileri, rüzgar tüneli gibi etkinliklere sahne olacak. Ayrıca, roket, otonom araçlar ve yapay zeka dahil olmak üzere 12 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları yapılacak. Ayrıca Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi gerçekleştirilecek. Dünyaca ünlü hackerların bir araya geleceği HackIstanbul düzenlenecek. Festival, 25 ülkeden drone şampiyonlarının yarışacağı World Drone Cup, ve THY Seyahat Hackatonu’na sahne olacak. Bu haber 218 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1,490,024 µs