En Sıcak Konular

Büyüme rakamları iş dünyasına moral verdi

12 Mart 2019 08:54 tsi
Büyüme rakamları iş dünyasına moral verdi Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, "Türk ekonomisindeki yüzde 2,6’lık büyüme bizler için büyük moral ve motivasyon kaynağı." dedi.

Büyüme rakamları iş dünyasına moral verdi

DÜNYA 

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, "Türk ekonomisindeki yüzde 2,6’lık büyüme bizler için büyük moral ve motivasyon kaynağı." dedi.

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, büyüme rakamlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisi açısından 2018'in ilk yarısının, beklentilere paralel bir seyir izlediğini belirtti.

İkinci yarının sadece perakende giyimde değil, tüm sektörler açısından sürprizlerle dolu bir dönem olduğunu aktaran Kiğılı, şunları kaydetti:

"Dünya, finansal anlamda oldukça kritik bir süreçten geçiyor. Böylesi zorlu bir dönemde bile Türk ekonomisindeki yüzde 2,6’lık büyüme bizler için büyük moral ve motivasyon kaynağı. Dile kolay, dünyanın küresel dev ekonomileri büyüme sancıları çekerken, Türkiye ekonomisi 10 yıldır kesintisiz büyümesini sürdürüyor. Yine de rakamların rehavetine kapılmak en büyük hata olacaktır. Daha fazla büyüme, daha fazla istihdam demek...

Biz Türkiye ile birlikte büyüdük, Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz. Sorumluluğumuzun farkındayız. Biz Kiğılı olarak, katma değerli üretim ve katma değerli marka vizyonuyla yeni dönemde hedefimizi Avrupa pazarı olarak belirledik. Hedefimiz, yurt dışında kısa vadede 25 yeni mağaza açmak."

Ziya Yılmaz / DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı: 
Gayrimenkul sektörü Türkiye’nin üzerinde büyüdü

Türkiye 2018’de tüm sıkıntılara ve dünya ekonomisindeki daralmaya rağmen yüzde 2,6 seviyesinde büyüdü. Gayrimenkul faaliyetlerine baktığımızda ise büyüme, ülke büyümesinin bir tık üzerinde: yüzde 2,7. 2018’de tarım sektörü yüzde 1,3, sanayi sektörü yüzde 1,1, imalat sanayii yüzde 1,1 büyürken gayrimenkul faaliyetleri sektöründe büyümenin yüzde 2,7 olması fedakarlıklarımızı daha da anlamlandırıyor. Nitekim tüm artan maliyetlere rağmen elimizi taşın altına koyarak bir hareketlilik oluşturduk. Ödeme seçenekleri ile banka kredili satışlara da ciddi alternatif getirdik. 
Biz bu ülkeye inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde de Türk ekonomisinin dinamosu olmaya devam edeceğiz.

Dağlarca Çağlar / Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi: 
2019’un lokomotif sektörü turizm olacak

Türkiye ekonomisindeki büyüme trendinin devam ediyor olması önümüzdeki dönemler için umut veriyor. Sektörler özelinde baktığımızda özellikle konaklama, ve yiyecek hizmeti faaliyetindeki yüzde 5.6’lık büyüme, turizm açısından ciddi bir oran. Yüzde 5.6’lık büyüme gösteriyor ki, geçmiş yıllarda oldukça sancılı bir dönem geçiren turizm sektöründe 2019 yılı ciddi anlamda bir patlama yılı olacak. Hatta büyüme anlamında 2019’un lokomotif sektörünün turizm olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Hakkı Yıldız / Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi:
2019 hızlanma yılı olacak

Türk ürünlerine yönelik dış talebin arttığı, ithalatın ise aynı ölçüde düşme eğiliminde olduğu bir yıl geride bıraktık. Bu dengelenme süreci geleceğe dönük umutlarımızı canlandırdı. Kur üzerinden yürütülen spekülatif ataklara karşın yakalanan büyüme gösteriyor ki, en kötüsü geride kaldı, kriz dedikoduları boşa çıkarıldı. Beklentimiz 2019’un gaza basma dönemi olacağı yönünde. Bu yeni dönemde Yıldızlar Yatırım Holding olarak bizler de büyümeye destek vermek adına yatırımlarımıza son sürat devam edeceğiz. Katma değerli üretimlerimizle bir yandan Türkiye’nin cari açığının azalmasına katkı verirken, diğer yandan da ihracat pazarlarına daha fazla odaklanacağız.


Bu haber 314 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1,504,361 µs