En Sıcak Konular

Resul KurtResul Kurt
7 Aralık 2017

FETÖ imamını koruyanları kim koruyor?Dr.Resul KURT

İŞ HUKUKU VE SOSYAL GÜVENLİK

info@resulkurt.com

                           FETÖ imamını koruyanları kim koruyor?

Star 

Birkaç haftadır Çalışma Bakanlığı’ndaki FETÖ yapılanmasını deşifre ediyoruz. Bakanlıktaki kripto FETÖ kadrosu yazılanlardan oldukça paniklemiş olmalı ki, bakanlık İş Teftiş Kurulu’nun resmi internet sayfasında hızlıca temizlik ve ayıklama yapılıyor, teftiş kurulundaki bazı isimlerin FETÖ’cülerle ilişkisini ispatlayan sayfalar birer birer kaldırılıyor, temizleniyor. Beni asıl düşündüren, FETÖ’cülerin bu kadar fütursuzca yaptığı usulsüz işlemleri yazıyor olmamıza, bunların fıldır fıldır bakanlığın resmi sitesinden FETÖ’cü bürokratların bilgilerini silmesine, kuruldaki usulsüz evrak ve yazışmaları imha etmesine rağmen sorumluluk sahiplerinden bir ses gelmemesi….

2014 yılı şubat ayında gazeteniz STAR’da 10 gün boyunca manşetten okurlara duyurulan FETÖ’cülerin SGK’daki usulsüz işlemleriyle ilgili soruşturma belgeleri gündeme bomba gibi düşerken, SGK ve Çalışma Bakanlığı üst bürokratları bunları araştırıp FETÖ’cülere işlem yapacaklarına, “belgeleri kimin sızdırdığını” soruşturmak üzere müfettiş görevlendirmişti. Bu bürokratların neredeyse tamamı FETÖ üyeliği nedeniyle ya memurluktan ihraç oldu, ya da istifa/emekli ettirildi... Hatta bir kısmı da cezaevlerinde uzun süreler hapis yattı. Bu hapis yatan FETÖ’cü olduğu iddia edilen müsteşarın referans olduğu/atadığı bürokratları ise görevlerine devam ediyor, aynı oyunları oynuyor. Deşifre edilen FETÖ yapılanması tasfiye edileceğine, bu bilgileri kimin sızdırdığı araştırılıyor.Bazı bürokratlara paralel yapının kullandığı ‘karalama, tezvirat, iftira, baskı, şantaj yöntemleri”nin egemen olduğunu görüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Acırsanız acınacak hale gelirsiniz”sözünü tekrar hatırlatmak istiyorum.

Şimdi Bakanlığa sormazlar mı,“Peki neden korkuyorsunuz?”

Özellikle tüm vatandaşlara doğrudan etki etmesi ve himmet toplanmasında baskı ve tehdit unsuru olarak kullanılabilmesi bakımından FETÖ’nün Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, SGK gibi kurumları ele geçirmeye büyük önem verdiği biliniyor. SGK’da büyük bir temizlik yapılırken Çalışma Bakanlığı tarafında aynı hassasiyetin olmadığı görülüyor. İş Müfettişlerinin kamuda ve özel sektörde her kuruma girebilmesi, her türlü bilgi ve belgeye ulaşılabilmesi, her işyeri ve şirketin bilgilerinin alınabilmesi, denetim elemanları ve kripto bürokratlar eliyle himmet alınmasında baskı ve tehdit unsuru olarak kullanılabilmesi, çeşitli kaynaklara rahat ulaşılabilmesi nedeniyle Çalışma Bakanlığı ve SGK FETÖ için çok önemli. MİT, Emniyet ve Savcılık tarafından detaylı soruşturmalar yapıldığında nasıl bir yapılanma olduğu daha ayrıntılı görülecek.

Devlet harcırahıyla FETÖ görevi

İş Teftiş Kurulu’nda 2014 yılına kadar Başkan Yardımcısı olan ve Mehmet Ö. isimli iş başmüfettişi görevi süresince bakanlıkta yurtdışı kılıfıyla Devlet’ten harcırah alarak yurtdışındaki FETÖ görevlerini yaptığı iddia ediliyor. Peki neden hep bu kişi yurtdışı göreve gönderildi, neden?

17/25 Aralık sonrasında Mehmet Ö. isimli iş başmüfettişi ”Lütfen”Başkan Yardımcılığı görevinden alınıp, müfettişlik ve memurluktan ihraç edildiği 15 Temmuz sonrasına kadar korunup kollanmaya devam edildiği, herhangi bir dış teftişe ve göreve gönderilmediği, merkezde rapor okuma/değerlendirme komisyonu gibi gizli bilgilerin yer aldığı mahrem bir birimde görevlendirildiği, bütün bilgilere vakıf olması sağlandığı iddia ediliyor. Ta ki 15 Temmuz’a kadar.

Mehmet Ö. isimli iş başmüfettişi başkan yardımcılığından mecburen ayrıldıktan sonra bir gün bile sahaya teftişe gönderilmemiş, FETÖ organizasyonunu iyi yönetmesi için kurulun merkezinde tutulmuş, yetmemiş 15 Temmuz darbe girişiminin ilk mesai günü emekli dilekçesi alınıp hemen emekliliği sağlanmak istenmiş. SGK Başkanlığına emeklilik evrakları jet hızıyla gönderilmiş ancak dönemin Bakanının uyarılması üzerine SGK’na giden emeklilik işlemi son anda durdurularak ihraç edilmiş. Şimdi Bakanlığa sormazlar mı,“FETÖ imamını koruyanları kim koruyor?”

Çalışma Bakanlığı’ndaki FETÖ yapılanması ile ilgili sürekli yeni bilgiler geliyor. Deniyor ki, İş Teftiş Kurulu’ndaki Mehmet Ö. dışında bir başka üst düzey yönetici, ByLock programı kullandığının bilindiği halde ihraç edilmeyerek korunduğu, bu durumun ortaya çıkması üzerine de kişinin zarar görmemesi için 15 Temmuz Darbesinin hemen akabinde aniden apar topar emekli olmasının sağlandığı, böylece ihraçlardan kendisinin kurtarıldığı iddia ediliyor.

Şimdi sormazlar mı, “FETÖ İmamını Koruyanları Kim Koruyor?”Bu yazı 385 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 17 Ağustos 2018 Bayramda çalışan ilave ücret alır!
  • 16 Ağustos 2018 Özel sektöre 9 gün tatil var mı?
  • 14 Ağustos 2018 Emekliye maaş artışı geliyor
  • 10 Ağustos 2018 Arabulucuda anlaşmanın avantajları
  • 9 Ağustos 2018 Kadın istihdamı ve ayrımcılığın önlenmesi
  • 7 Ağustos 2018 İşsizlik Sigortasına Öneriler
  • 3 Ağustos 2018 Krizdeki İşyerine Kısa Çalışma Ödeneği
  • 2 Ağustos 2018 Yurtdışı borçlanmasıyla emeklilikte püf noktalar
  • 31 Temmuz 2018 Gençler dikkat! Girişimciye prim desteği var
  • 27 Temmuz 2018 Bedellide tazminat var mı?
  • 26 Temmuz 2018 Çalışma şartlarına dikkat!
  • 24 Temmuz 2018 Sağlık çalışanlarına erken emeklilik geliyor
  • 20 Temmuz 2018 Yıllık izinde merak edilenler
  • 19 Temmuz 2018 Bedelli askerlikte püf noktalar
  • 17 Temmuz 2018 Mobbing nedir, ne değildir?
  • 13 Temmuz 2018 Mali tatil, SGK işlemlerini nasıl etkileyecek?
  • 12 Temmuz 2018 Geleceğin meslekleri
  • 10 Temmuz 2018 Otomatik BESte kapsam genişliyor
  • 6 Temmuz 2018 Ölüm yardımında SGK primi ve vergi
  • 5 Temmuz 2018 Bağ-Kurluya Emeklilik Şansı

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34

  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">43931 µs </span>