En Sıcak Konular

Dolar 3.78 seviyesinde

12 Ocak 2018 09:55 tsi
Dolar 3.78 seviyesinde Dolar kuru haftanın son işlem gününe 3.78 seviyesinden başladı. Bugün kurun seyri açısından en önemli veri saat 16:30'da açıklanacak ABD enflasyonu.

Dolar 3.78 seviyesinde

Dünya 

Dolar kuru haftanın son işlem gününe 3.78 seviyesinden başladı. Bugün kurun seyri açısından en önemli veri saat 16:30'da açıklanacak ABD enflasyonu.

Dolar/TL, güne sınırlı yükselişle 3.78 seviyesinden başladı.

Hafta başında, petrol fiyatlarındaki artış ve doların küresel piyasalarda hafif toparlanmasıyla 3.73'lü seviyelerden 3.76'ya çıkan kur, ABD tahvil getirilerindeki yükselişin gelişmekte olan piyasalarda riskten kaçışı tetiklemesiyle çarşamba günü 3.8071'e tırmanmıştı.

Kur, ABD tahvil faizindeki sert yükselişe neden olan "Çin'in tahvil alımlarını azaltacağı" yönündeki haberin yalanlanması ve ABD ÜFE ile işsizlik maaşı başvurularının beklentileri karşılayamaması sonrası dün 3.77 seviyesine geriledi.

Dolar/TL saat 09:20'de 3.7800'dan işlem gördü. Aynı dakikalarda euro/TL 4.5540 ve sterlin/TL 5.1200 seviyesinde yer aldı.

ABD enflasyonu açıklanacak

Piyasalar açısından günün en kritik verisi ABD enflasyonu (16:30). Aylık bazda TÜFE beklentisi yüzde 0,1 artış yönünde. Yıllık enflasyonun ise yüzde 2,1 seviyesinde gerçekleşeceği öngörülüyor. Yıllık enflasyon kasımda yüzde 2,2 olmuştu.

Beklentilerin aşılması Fed'in şahin kanadını cesaretlendirebilir ve bu kurda yukarı yönlü hareketi destekleyebilir. Aksi durumda ise gelişen ülke piyasalarında toparlanma bekleniyor.

İçeride ise kasım ayı cari işlemler dengesi (10:00) açıklanacak. Beklenti 3,92 milyar dolar açık olduğu yönünde. Ekimde açık 3,83 milyar seviyesinde gerçekleşmişti.Bu haber 229 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">24898 µs </span>