En Sıcak Konular

Savunmadaki KOBİ'lere Ziraat Katılım desteği

16 Mayıs 2018 17:51 tsi
Savunmadaki KOBİ'lere Ziraat Katılım desteği Ziraat Katılım Bankası, teknoloji geliştirme kabiliyetine sahip küçük ve orta ölçekli yerli savunma sanayisi firmalarıyla çeşitli modellerde ortaklıklar kuracak.

Savunmadaki KOBİ'lere Ziraat Katılım desteği

Ziraat Katılım Bankası, teknoloji geliştirme kabiliyetine sahip küçük ve orta ölçekli yerli savunma sanayisi firmalarıyla çeşitli modellerde ortaklıklar kuracak.

Dünya 

Ülke savunması için gerekli yüksek teknoloji sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesine katkıda bulunmak amacıyla Savunma Sanayii Müsteşarlığı iştiraki olarak kurulan Savunma Sanayi Teknolojileri AŞ (SSTEK) ile Ziraat Katılım Bankası arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokolle, Türkiye'de faaliyet gösteren ve teknoloji geliştirme kabiliyetine sahip küçük ve orta ölçekli yerli savunma sanayisi firmalarının desteklenmesi amacıyla kar-zarar ortaklığı, ortak yatırım veya iştirak gibi modeller hayata geçirilecek.

SSM Müsteşarı İsmail Demir, müsteşarlıkta gerçekleştirilen imza töreninde yaptığı konuşmada, SSTEK'in desteğiyle şimdiye kadar 10 şirket kurulduğunu söyledi.

Demir, bu sayede motor tasarım ve üretiminden test altyapısına, yarı iletken üretiminden kamera dedektörlerine, yeni nesil haberleşme ve mobil haberleşme sistemlerinden otomotiv test merkezi yatırımına kadar bir dizi konuda savunma sanayisinin ihtiyaç duyduğu teknolojilerin geliştirilmesinin amaçlandığı belirtti.

Ziraat Katılım'la yapılan anlaşmayla askeri ve sivil alanda katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesine yönelik önemli bir adım attıklarını vurgulayan Demir, şunları kaydetti:

"Bu adımın meyvelerini inşallah önümüzdeki dönemde göreceğiz. Askeri ve sivil alanda ülkeye katma değer sağlayan, üretim ve teknolojideki yetkinliğimizi bir adım daha ileriye götüren yapılanmaları göreceğiz. Yürüyen onlarca Ar-Ge çalışmamız, yüzlerce projemiz arasından eminim çok önemli teknoloji yatırımları çıkacaktır. Genç girişimciler, fikir sahipleri, teşvik bekleyen irili ufaklı yeni fikirlere sahip yapılanmalar bu sayede destek bulabilecek."

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir de banka olarak kuruldukları günden bugüne kadar farklı işler yaparak katılım bankacılığını geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde savunma sanayisine yönelik bir kar-zarar ortaklığı projesi gerçekleştirdiklerini anımsatan Özdemir, bu projenin ardından bu tür faaliyetlerde bulunan özel sektör firmaları ve bankalardan yakın ilgi gördüklerini dile getirdi.

Özdemir, bu protokolle milli ekonomiye katkı sağlayacak, teknoloji geliştirecek, ihtiyaç duyulan ürünlerin yerli ve milli kaynaklarla üretilmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Konuşmalarından ardından söz konusu iş birliği protokolü SSTEK Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sami Tüfekçi ve Ziraat Katılım Genel Müdürü Özdemir tarafından imzalandı.Bu haber 198 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">13366 µs </span>