En Sıcak Konular

Özcan Tahincioğlu: İnşaatta en kötü günler geride kaldı

18 Eylül 2019 09:06 tsi
Özcan Tahincioğlu: İnşaatta en kötü günler geride kaldı Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Merkez Bankası’nın faiz indiriminin iyi yansıdığını ve gayrimenkuldeki arz fazlalığının geçen yıla nazaran azaldığını vurgulayarak inşaatta en kötü günlerin geride kaldığını dile getirdi.

Özcan Tahincioğlu: İnşaatta en kötü günler geride kaldı

DÜNYA 

Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Merkez Bankası’nın faiz indiriminin iyi yansıdığını ve gayrimenkuldeki arz fazlalığının geçen yıla nazaran azaldığını vurgulayarak inşaatta en kötü günlerin geride kaldığını dile getirdi.

Yabancı fonların 6 aydır Türkiye’ye baktığını vurgulayan Tahincioğlu, “Yabancıların risk iştahları yerli fonlar gibi olmuyor. Önümüzdeki dönemde yabancı fonların Türkiye’ye daha çok giriş yapacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Her şeye rağmen çalışmalarımız devam ediyor”

Gayrimenkul sektörünün, kurlardaki ve faiz oranlarındaki değişim ve ekonomik gelişmelerden en fazla etkilenen sektör olduğunu aktaran Tahincioğlu, her şeye rağmen şantiyelerdeki çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi. 2018 yılını da başarılı bir şekilde tamamladıklarını bildiren Tahincioğlu, Kayaşehir’deki projelerinin yüzde 100’ünü, Küçükyalı projelerinin yüzde 60’ını, İstinye projelerinin ise yüzde 59,7’sini sattıklarını dile getirdi.

“Kentsel dönüşüm ihtiyaçtır, kar olarak bakmamak lazım”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 5 yıllık süreçte her yıl 300 bin konutu dönüştürmek suretiyle 1,5 milyon konutun da dönüşümünü gerçekleştirilmesi gündeme alındığını hatırlatan Tahincioğlu, “Kentsel dönüşüm ihtiyaçtır, kar olarak bakmamak lazım” diye konuştu. Tahincioğ

lu, grup olarak Bağdat Caddesi üzerinde yer alan 12 adet kentsel dönüşüm projelerini tamamladıklarının da altını çizdi.

Yeni projeler yolda

Çengelköy’de gerçekleştirecekleri projelerinde ruhsat aşamasına geldiklerini söyleyen Tahincioğlu, “Kartal, Kozyatağı, Beykoz, Beylerbeyi, Ataşehir, Bahçelievler, Zeytinburnu ve Çengelköy'de planlama aşamasında olan projelerimiz mevcut” dedi. Finans Merkezi inşaatıyla ilgili de konuşan Tahincioğlu, ”İlk kaba inşaatı biz bitirdik. Bankaları bekledik bizim seviyelerimize gelsinler diye ama halen gelemediler” dedi.


Bu haber 310 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,281 µs