En Sıcak Konular

Temsa işçilerinin yarısı işbaşı yaptı

26 Şubat 2020 09:11 tsi
Temsa işçilerinin yarısı işbaşı yaptı Üretime 9 hafta ara veren TEMSA, şirketin Sabancı Holding ve Çek markası Skoda tarafından geri almasının ardından üretime yeniden başladı. Fabrikada çalışan bin 400 işçiden 770’i işbaşı yaptı.

Temsa işçilerinin yarısı işbaşı yaptı

DÜNYA 

Üretime 9 hafta ara veren TEMSA, şirketin Sabancı Holding ve Çek markası Skoda tarafından geri almasının ardından üretime yeniden başladı. Fabrikada çalışan bin 400 işçiden 770’i işbaşı yaptı.

Sabancı Holding’in, geçen yıl mayıs ayında Ünver ailesine ait İsviçre merkezli True Value Capital Partners’a sattığı Adana’daki otobüs fabrikası Temsa’yı, Çek markası Skoda ile yarı yarıya ortak olarak geri almasının ardından, 9 haftadır üretime ara verilen tesiste bin 400 çalışandan 770’i işbaşı yaptı.

Öz Çelik-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sedat Aydın, 6 Aralık 2019’da duran üretimin, Sabancı ailesi ile Skoda arasındaki anlaşmanın ardından yeniden başladığını söyledi. Yaklaşık 9 hafta boyunca işçilerin izinde olduğunu ifade eden Aydın “Çalışanlar herhangi bir mağduriyet yaşamadı. Ücretleri gününde, zamanında ödendi. Bu sürede görüşmeleri devam eden toplu iş sözleşmesi de imzalandı, farkları da işçilere ödendi” dedi. Kısmi olarak üretime başlandığını kaydeden Aydın “Çalışanların tamamı fabrikada değil. Çünkü üretim sayısına orantılı olarak elemanları çağırıyorlar. Şu anda üretim hatlarından her gün bir otobüs çıkıyor. Normalde kapasitesi dört, beş, altı otobüse kadar çıkabiliyor. Önümüzdeki günlerde seri üretime tekrar hızlı bir şekilde başlanacak” diye konuştu.


Bu haber 299 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,554 µs