En Sıcak Konular

Esnaf, işçi ve işverenler derdini Bakan’a anlattı

23 Şubat 2021 08:51 tsi
Esnaf, işçi ve işverenler derdini Bakan’a anlattı TÜRK-İŞ, TESK ve TİSK yöneticileri Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile bir araya geldi.

Esnaf, işçi ve işverenler derdini Bakan’a anlattı

DÜNYA

Mehmet KAYA

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TÜRK-İŞ, TESK ve TİSK başkan ve yöneticilerini kabul etti. Kabullerin dün peş peşe gerçekleşmesi dikkat çekti. DÜNYA’nın edindiği bilgilere göre, ziyarette TESK Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın taleplerini iletti, verilen desteklerin sürdürülmesini istedi. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki heyetin ise görüşmede sendikalaşma başta olmak üzere işçilerin sorunlarını gündeme getirdiği belirtildi.

Atalay’ın, gelir vergisi ilk diliminin düşük belirlenmesi nedeniyle çalışanların ücretlerindeki aşınmanın yüksek olduğunu vurguladığı, daha önce yıllık bazda asgari ücretin birkaç katı olan ilk dilimin şimdi asgari ücretin yıl içinde dilim atlamasına neden olacak seviyede belirlendiğini hatırlattı. Atalay’ın, çalışanların gelir vergisine yönelik düzenleme talep ettiği öğrenildi. Öte yandan görüşmede KİT’lerde çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ve yeni kadroya alınan işçilerin ücret ve sosyal haklarının düzeltilmesini istediği bildirildi. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan da görüşmelerin ardından yaptığı açıklamalarda “COVID-19 salgınının görünmeyen kahramanlarının, fabrikalarda alın teri döken emekçiler olduğunu belirtti. Elvan, "Üretimimiz, emekçilerimizin özverisi sayesinde hızını kaybetmedi. Esnaf kardeşlerimin sorunlarını en aza indirmek adına destek mekanizmalarını devreye aldık, bundan sonra da esnafımızı yalnız bırakmayacağız" dedi. Bakan Elvan, TİSK heyetiyle görüşmesine ilişkin, "Ekonomik reform gündemiyle iş gücü piyasamızın pandemi sonrası döneme hazır olması için fikir alışverişinde bulunduk" şeklinde konuştu. Bu haber 201 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,918 µs