En Sıcak Konular

Deprem bölgesinde 100 bin köy evi yapacağız

27 Kasım 2023 12:44 tsi
Deprem bölgesinde 100 bin köy evi yapacağız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesindeki köylere 6 ay içerisinde 100 bine yakın çelik evler yapacaklarını söyledi.

Deprem bölgesinde 100 bin köy evi yapacağız

DUNYA.COM

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Yayıncılar Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Çevre, İklim Turizm ve Medya Konferansı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılımıyla yapıldı. Konferansta konuşan Bakan Özhaseki, deprem bölgesinde şu anda başlayan konut sayısının 200 bin civarında olduğunu belirterek şehir merkezlerini yeniden inşa edeceklerini söyledi.

Hak sahibi sayısı 500 binlerde kalacak

Özhaseki, depremde 850 bin bağımsız birimin zarar gördüğünü, ama hak sahipliğinin muhtemelen 500 binlerde kalacağını aktardı. Hak sahipliği konusunda ihtilaflar da yaşandığını anlatan Özhaseki, şunları kaydetti: "Orta hasarlılar var, 'Ben tamir ederim otururum, usulüne uygun olarak güçlendiririm' diyor. 'Sen bilirsin, istersen yıkalım, yenisini verelim ama istemiyorsan yapacak bir şey yok, güçlendir', yasa böyle.

Bazen hak sahipliği meselesinde ihtilaflar çıkıyor, mülkiyet sorunlarında ihtilaflar çıkıyor, hak sahipliğini ispatlayamıyorlar derken hak sahibinin sayısı 500 bine doğru düşüyor. Biz 200 bin eve başladık, 100 bin civarında köy evimizi 6 ay içerisinde bitireceğiz, 300 bin oluyor. Yeni başladıklarımızı en geç bir sene içerisinde bitireceğiz. Böylelikle herkesin hakkını vererek, yaralarını sararak, zararlarını tazmin ederek bu işin içerisinden çıkacağız." Bu haber 251 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,857 µs