En Sıcak Konular

Borsada gong MLP için çaldı

13 Şubat 2018 11:45 tsi
Borsada gong MLP için çaldı Medical Park ve Liv Hospital hastanelerini bünyesinde bulunduran MLP Sağlık hizmetleri için Borsa İstanbul'da gong töreni düzenlendi.

Borsada gong MLP için çaldı

Dünya 

Medical Park ve Liv Hospital hastanelerini bünyesinde bulunduran MLP Sağlık hizmetleri için Borsa İstanbul'da gong töreni düzenlendi. MLP, ilk işlemlerde halka arz fiyatına göre yüzde 0,63 düşüş gösterdi.

Borsa İstanbul'da MLP Sağlık Hizmetleri'nin işlem görmeye başlaması nedeniyle gong töreni düzenlendi. Gong töreninde konuşan Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, arzın diğer firmalara da örnek olması gerektiğini söylerken, MLP Sağlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, borsaya gelecek yeni sağlık şirketlerinin olduğu ve ileride sağlık endeksi kurmak istediklerini söyledi.

MLP'nin bu yıl borsada işlem görmeye başlayan 4. şirket olduğunu dile getiren Karadağ, "MLP, Hisse senetleri piyasasında işlem gören 406'ıncı firma oldu. Piyasanın toplam değeri 900 milyar TL'ye ulaştı" değerlendirmesini yaptı. 

Karadağ, "Medical Park Liv Grubu'nu borsaya geldiği için, halka arzı tercih ettiği için ve halka arzdan toplanan geliri tekrar firma içi kaynaklarda kullanacağı için teşekkür ediyorum. Bundan sonra borsamızda daha güçlü finansal yapıları ile sağlık sektöründe ülkemizi temsil etmeye devam etmesini bekliyoruz" dedi.

Orta Doğu'nun en likit piyasası durumunda olduklarını bildiren Karadağ, "Bugün gerçekleştirdiğimiz halka arzın diğer firmalara da örnek olmasını diliyorum" diye konuştu.

"En büyük çöküşe denk geldik"

MLP Sağlık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, yaptığı konuşmada halka arz sürecini anlatırken, "Her şey çok iyi gidiyordu, tam kapanış günümüzde ABD borsa tarihinin en büyük çöküşüne denk geldik. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir gündü. Ama çok kararlıydık ve mutlaka bu işi yapmamız gerekiyordu. Başarılı bir süreci iyi bir noktaya taşımak istiyorduk. Günün sonunda artık buradayız. O zor olan günü başarılı bir şekilde atlattık ve artık buradayız" ifadelerini kullandı. 

Yeni sağlık şirketlerinin de borsaya geleceğini duyuran Usta, "Benim çok değerli arkadaşlarım var onlar da gelecek. Ve biz ileride sağlık endeksi oluşturarak merkez olmak istiyoruz" dedi. 

Halka arzda 19 liradan satılan MLP Sağlık hisseleri ilk işlemlerde yüzde 0.63 düşüşle 18.88 liradan açıldı.Bu haber 177 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  ana sayfanız </ title> arasında başlığı <- XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M -> Sen üzere doğrulama kimlik koyabilirsiniz comment <meta name = "alexaVerifyID" content = " XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Yoksa, kendi meta tag <meta name = "keywords" content = "keyword1, KEYWORD2, XBTrUzHmSZ5AHbWiWoCq7Mqa83M "/> Ya da, anahtar kelime olarak </ head> <body> İçeriğiniz burada. Doğrulama kimliği olacak DEĞİL buradan koyarsanız saptanabilir. </ body> </ html> </div> </body> </html> <span style="color:#e3e3e3;">26742 µs </span>