En Sıcak Konular

Bakan Işıkhan'dan 'asgari ücrete ara zam var mı?' sorusuna yanıt

17 Nisan 2024 13:56 tsi
Bakan Işıkhan'dan 'asgari ücrete ara zam var mı?' sorusuna yanıt Bakan Işıkhan, asgari ücrete temmuz ayında ara zammın gündemde olmadığını söyledi. Emekli maaşları hakkında ise Işıkhan, "En düşük emekli aylığı 10 bin lira, temmuzda enflasyon farkı yansıtılacak." açıklaması yaptı.

Bakan Işıkhan'dan 'asgari ücrete ara zam var mı?' sorusuna yanıt

www.ekonomim.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, AK Parti’nin TBMM’deki grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Engelliler ve eski hükümlüler ile ilgili çalışmalar hakkında açıklama yapan Bakan Işıkhan, “İşkur aracılığı ile ilgili toplumsal bütünleşme sürecinde eski hükümlülere ve engellilere desteklerimizi sürdürüyoruz. Bu çerçevede de İşkur’un verdiği çok önemli bir destek. Bazen hibe desteği niteliğinde de olabiliyor bunlar. Temel amaç eski hükümlülerin toplumla kaynaşmalarına destek vermek amacıyla çalışma hayatına katılmalarını ve yaşadıkları toplum içerisinde de daha mutlu daha müreffeh üretken bireyler olarak topluma katılmalarını desteklemek amacıyla hem engellilerimiz hem de eski hükümlülerimize bu tür desteklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Emekliler Yılı

Emeklilere yönelik çalışmalar hakkında da bilgi veren Bakan Işıkhan, “Emekliler yılı olarak birçok bakanlıkla, özel sektör kuruluşuyla protokollerimizi gerçekleştiriyoruz. Yavaş yavaş belli bir noktaya geldik. Yakın zamanda Gazetecileri davet edeceğiz ve lansman gerçekleştireceğiz. Somut bir şey olmadığı sürece sizinle paylaşmam da pek etik olmaz. Yaklaşık 15-20 gün içinde elde ettiğimiz ne kadar somut veri varsa emeklilerimize ayrıcalık tanıyan onları öne plana çıkartan, onları destekleyecek psikolojik sosyal, ekonomik ve sağlık anlamda onların refahını arttırmaya yönelik her çalışmamızı sizlerle paylaşacağız.” dedi.

“Genelde yüzdesel artışlar olacak”

Emeklilere yönelik bir zam çalışması olup olmayacağı yönünde bir soruya cevap veren Işıkhan, “Yok, hayır. Genelde yüzdesel artışlar olacak. Örneğin ulaşımda, örneğin kargoda, ziyaret edilen yerlerde. Aslında bakanlıklarımızın benzer uygulamaları var. Biz bakan yardımcılarımızla, tüm bakanlarla ve yardımcılarıyla iletişim halindeyiz. Somutlaştırdığımızda sizinle paylaşacağız. Çünkü başlangıç tarihini artık belirlememiz lazım.” ifadelerine yer verdi.

"Asgari ücrete ara zam yok"

"Temmuzda asgari ücrete ara zam olacak mı?" sorusuna Bakan Işıkhan, "Gündemimizde yok. Başta nasıl bir karar aldıysak süreç bu şekilde devam edecek." yanıtını verdi.

Işıkhan, emekli maaşları hakkında, "En düşük emekli aylığı 10 bin lira, temmuzda enflasyon farkı yansıtılacak. Onun dışında asgari ücrete herhangi bir ara zam olmayacak." ifadelerini kullandı.

 Bu haber 300 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  BİZE ULAŞIN: info@resulkurt.com
  TWİTTER/resulkurt34

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,664 µs